Techninė pusė

Kodėl hidroizoliacinės membranos turi tarnauti visą gyvenimą?

Pratekėjimas sukelia dar didesnius nuostolius

Apie 50% visų plokščių stogų pratekėjimų žala yra pastebima tik tada, kai jau yra per vėlu. To pasekmė - ekstensyvus plokščio stogo remontas ir atnaujinimas. Ginčai tarp suinteresuotųjų šalių (pastato savininkų, stogo rangovų, montuotojų ir gamintojų) yra neišvengiami, nes remonto išlaidos (lubos, šilumos instaliacija, hidroizoliacinis sluoksnis, taip pat kaip ir drėgmės padaryta žala pastato viduje) dažnai viršija pradinio įrengimo išlaidas maždaug 10-15 kartų. 

Gyvavimo ciklo įvertinimas

Trumpas stogų hidroizoliacinių medžiagų tarnavimo laikas turi neigiamą poveikį aplinkai. Kuo ilgesnis plokščių stogų tarnavimo laikas, tuo geresnė (vertinant iš aplinkosaugos pusės) yra medžiaga bei, apkritai, daroma mažesnė įtaka aplinkai. Hidroizoliacinės membranos ir bituminės dangos, kurių tarnavimo laikas yra tik apie 20 metų, turi didesnį neigiamą aplinkos apsaugos efektą, nei RESITRIX®, kurios tarnavimo laikas yra daugiau nei 50 metų.  

Skaityti daugiau...

Kodėl RESITRIX® garantuoja ilgą tarnavimo laiką?

Kad hidroizoliacinė membrana tarnautų visą gyvenimą, ji turi atitikti dvi kritines savybes. Pirmiausia, pati medžiaga turi būti ilgaamžiška ir, antra, turi būti užtikrintas visų sujungimų hermetiškumas ir vientisumas.

Tradicinės hidroizoliacinės membranos, tokios kaip bituminės dangos ir PVC, paprastai suyra žymiai ankščiau nei po 25 metų, nes medžiagos paviršius neapsaugotas nuo UV spindulių ir neatsparus oro poveikiui arba dėl plastifikatorių išsiskyrimo iš medžiagos.

Su RESITRIX® viskas yra priešingai

Labai atsparus medžiagos paviršius

Dėl EPDM (etilo propileno dieno monomero - sintetinio kaučiuko) paviršiaus, RESITRIX® membrana yra atspari bet kokios rūšies aplinkos poveikiui ir oro sąlygoms. EPDM yra sintetinė guma, kuri buvo sukurta Nobelio premijos laureato. 

Ilgaamžė sujungimų hidroizoliacija

Be stogo medžiagos paviršiaus ilgaamžiškumo faktoriaus, dar viena svarbi savybė yra sujungimų, siūlių, detalių hermetiškumas. Tai yra esminis reikalavimas tvirtoms, patikimoms, vandeniui nelaidžioms hidroizoliacinėms membranoms. 

Skaityti daugiau...

Mūsų naujausi projektai

EPDM danga - žalio stogo paklotas

Hidroizoliacija su RESITRIX® SK W full bond ant automobilių stoginės

Užsakovo prašymu, žalio stogo paklotas, RESITRIX® SK W full bond EPDM membrana, buvo įrengta ant automobilių stoginės. Pakeistos permirkusios OSB plokštės impregnuotomis, suformuoti 15 cm aukščio parapetai, pritaikyti prie norimos auginti augmenijos - šilokų.

 

EPDM danga - terasos hidroizoliacija

Terasos hidroizoliacija ant plytelių su RESITRIX® SK W full bond

Užsakovo prašymu, hidroizoliacinė EPDM membrana RESITRIX® SK W full bond buvo sumontuota terasoje ant senų keramikos plytelių. Hidroizoliuoti turėklai, langų vitrinų apačia, dvigubi parapetai, kurie susidarė dėl vertikaliai užklijuotų keramikos plytelių,  ir jų kampai.